ÖZ-ÖZGÜN
                       İNŞAAT - HAFRİYAT - NAKLİYAT - PETROL - MADENCİLİK
 

 


 

 

 

Shell & Turcas, Konya’da 14-18 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve tarım alanında Türkiye’nin en büyük fuar organizasyonu olan 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na katılıyor. Fuara 2011 yılında 27 ülkeden toplam 178.261 ziyaretçi katıldı.

Shell FuelSave

Akaryakıt sektörünün en beğenilen şirketi* Shell & Turcas, Konya’da 14-18 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan 10.Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nda; sürücülerin yakıt tasarrufu etmesine yardımcı olan, tüm benzinli ve dizel araçlar için geliştirilmiş en ekonomik yakıtları Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Shell FuelSave Diesel hakkında bilgi verecek. Shell & Turcas buna ilave olarak fuar alanında; tüm sürücülerin emniyet bilincinin ve emniyet kemeri takma alışkanlığının artırılması için, trafik kazalarındaki hayati etkilerini uygulamalı olarak anlatan çarpma ve devrilme simülatörlerine de yer verecek. Katılımcılar, kendi etrafında 5 km/s hızla dönen simülatörü deneyerek, düşük hızdaki kazalarda bile araç içindeki savrulmanın boyutlarını ve emniyet kemerini bağlamanın etkilerini uygulamalı şekilde deneyimleyebilecekler.

Shell FuelSave

Shell FuelSave Tasarruf Yakıtları, Akıllı Mobilite ve Yakıt Tasarrufu
Shell, dünya çapında uyguladığı ‘Akıllı Mobilite’ yaklaşımı kapsamında aktif olarak müşterileri, iş ortakları ve çalışanlarını ‘daha az tüketmek ve emisyon salınımlarını azaltmak’ konusunda teşvik etmek için çalışmalar yürütüyor.

Bu çerçevede 2007 yılında küresel ölçekte başlatılan FuelSave Challenge adlı program ile yakıt ekonomisi hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. FuelSave Sürücü Eğitim Programı kapsamında ise 150.000’den fazla kişiye yakıt tasarrufu konusunda ipuçları veren eğitimler verildi.

Türkiye’de ise Shell FuelSave Tasarruf Takımını oluşturarak, çok sayıda sürücüye tasarruflu sürüş eğitimi verildi. Tasarruf Takımı üyeleri, aldıkları eğitimi çevrelerindeki diğer sürücülere de aktarıyor. Birçok ülkeyle eşzamanlı olarak gerçekleştirilen “Dünyanın En Kalabalık Tasarruf Eğitimi” etkinliği de, yine tasarruf kavramını toplumun gündemine taşımayı başaran önemli bir çalışma oldu ve resmi Guinness Dünya Rekoru olarak onaylandı.

Tarım sektöründeki en güncel gelişmeler
Shell’in, tasarruf yakıtları ile sektöre özel çözümleri hakkında bilgiler paylaşacağı ve katılımcı ve ziyaretçi sayısı açısından tarım alanındaki en büyük fuar organizasyonu olması beklenen 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nda sektördeki yeni uygulamalar ve  teknolojik gelişmeler görücüye çıkacak. Konya Ticaret Odası TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan fuara, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da destek veriyor.

*Aylık iş ve ekonomi dergisinin her yıl düzenlediği araştırmada Shell & Turcas, iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin oylarıyla 9’uncu kez “Akaryakıt Sektörünün En Beğenilen Şirketi” seçildi.

 

 

Please Wait